ÚSMEV NA DOBRÚ NOC – Láska, ľudskosť, úcta, slušnosť vs VZDOR

♥ROZDÁVAME DARČEKY! Obojstrannú edukačnú hračku zajačika Čudovačika získate teraz ako DARČEK ku každej objednávke knihy Úsmev na dobrú noc.

Radi čítate deťom rozprávky na dobrú noc? Prechádzate obdobím vzdoru? Hľadáte cestu, ako dieťatko naviesť na požadované formy správania? V takom prípade Vás určite poteší kniha, ktorá vám a vašej ratolesti vyčarí úsmev na dobrú noc.

Čo kniha Úsmev na dobrú noc prináša?

– 16 úsmevných edukačných rozprávok
– rozprávky určené na čítanie pred spaním
– každá rozprávka obsahuje výchovný prvok
– rozprávky určené pre deti predškolského a ranného školského veku
– návod ako dieťatko priviesť k požadovaným formám sociálneho správania
– zakomponovanie dieťatka priamo do deja rozprávok
– úsmev na dobrú noc

Čím sa kniha líši od ostatných?

– podpora prvočítania u začínajúcich čitateľov
– ilustrácie inšpirované detskou kresbou
– ilustrácie stvárňujúce názorné negativistické správanie dieťatka a následné správne správanie

– poučný text príbehu je napísaný formou porekadla alebo rýmovačky pre ľahšiu zapamätateľnosť

– obojstranná záložka stvárňujúca hlavného hrdinu slúžiaca na poznávanie vlastných emócií, ktoré ovplyvňujú naše správanie ako aj vnímanie emócií druhých

– možnosť zapojiť dieťa cez záložku do odmeňovania hlavného hrdinu prostredníctvom nemateriálnej odmeny – úsmevom za láskavé, ľudské, úctivé a slušné správanie. Rozvoj EQ inteligencie prispieva k budovaniu úspešného a radostného života.

OBJEDNAŤ KNIŽKU

Voľným pokračovaním publikácie Úsmev na dobrú noc je kúzelná rozprávková kniha ?PALETA ŽIVOTA ZAJAČIKA ČUDOVAČIKA . Vďaka interaktívnej zložke prirodzene rozvíja u detí orientáciu na ploche, číselnú predstavivosť, zrakové vnímanie a grafomotoriku. Pomáha k emocionálnemu prepojeniu detí s prírodou –výchovná téma požadovaná celosvetovo v MŠ, ZŠ ako aj v rodinnej výchove. Odporúčaný vek 4-9 rokov, predajná cena 15,90 eur.

Publikácie získali literárne uznanie udelené OZ Benedikt „Zlaté pero Ladislava Ťažkého za originálnu tvorbu vo výchovno-vzdelávacej oblasti pre deti a rodičov“.

-Kúpou oboch publikácii získavate DARČEK – edukačnú obojstrannú hračku zajačika na podporu rozvoja EQ u detí (do vypredania zásob).
– Kúpou 4 ks kníh získavate poštovné zdarma.
– BONUSOM ku knihám sú pracovné listy na rozvoj grafomotoriky a podporu environmentálnej výchovy.
– Pri objednávke 10 ks kníh môžete využiť 10% zľavu.

 

OBJEDNAŤ KNIŽKU

Foto by Petra Oboňová


Referencie

Knižka Úsmev na dobrú noc je písaná nenúteným štýlom, vtipne, poučne a je verná realite. Nechýbajú v nej poetické pasáže, ktoré sú v detských knihách priam žiaduce, taktiež vzdelávacia, výchovná aj zábavná funkcia sú celkom dobre vyvážené, preto má prvotina Lucky Benkovej potenciál stať sa večerným spoločníkom mnohých rodičov a ich ratolestí.

Bc. Janka Šulková / editorka

Rozprávky pomáhajú deťom rozvíjať fantáziu, sú zdrojom informácií, ale aj návodom, ako sa správne zachovať v určitých situáciách. Odrážajú nielen rôzne životné situácie, ale ponúkajú aj riešenie. Je to nástroj na rozvoj fantázie a kreativity a môžu liečiť dušu. Šestnásť skvelých edukačných rozprávok určených na čítanie pred spaním nájdete v knihe Úsmev na dobrú noc. Napísala ich bojnická autorka Lucia Benková, ktorá prostredníctvom chlapčeka učí nezbedného zajačika Čudovačika láskavému a slušnému správaniu. Spolu s hlavnými hrdinami sa malí detskí čitatelia naučia prečo je lepšie byť štedrý než lakomý, kedy je dobré poprosiť a poďakovať, ako sa slušne pozdraviť a zoznámiť, prečo je dobré sa hýbať alebo prečo je spánok prospešný či ako prekonať strach. Koniec každého príbehu končí spokojnými úsmevmi chlapčeka i zajačika, ktorí zistia, že láska, slušnosť a úcta nás v živote posúvajú oveľa ďalej ako vzdorovité správanie. Veľmi sa mi páči, že poučná časť príbehu je v texte zvýraznená a pre ľahšie zapamätanie napísaná ako porekadlo alebo ako rýmovačka. Autorka v knihe šikovnou formou ukazuje deťom rôzne prekážky v živote, ktoré treba prekonať len múdrosťou a poznaním. Dieťa je ako špongia, ktorá nasáva vzory. Aké vzory nasaje do siedmich rokov, také v sebe nájde, keď začne rozkvitať jeho svet emócií v puberte. Krátke a výstižné rozprávky z knihy Úsmev na dobrú noc odporúčam všetkým rodičom a ich deťom. Nielenže si spoločným čítaním vytvoria rodičia s dieťaťom pevnejšie puto, ale naučia ho i morálnym hodnotám, ktoré sú najlepšou investíciou do jeho budúcnosti. Tak dočítania, priatelia 🙂 .

Lenka Šagátová / vedúca Mestskej knižnice v Bojniciach

Knižočka Úsmev na dobrú noc, nie je len taká obyčajná. Edukačné rozprávkové príbehy sú skutočné nápadité, zrozumiteľné svojou myšlienkou, ponaučením, zároveň príjemným humorom, čo deťúrence zbožňujú. Deti sa radi identifikujú so zvieratkami v tomto prípade so zajačikom Čudováčikom. Množstvo nápadov a inšpirácií nielen pre rodičov, aj pre učiteľov v MŠ, ale najmä pre samotné deťúrence. Deti sa nenásilnou formou môžu naučiť prekonať prostredníctvom hier, úsmevných zážitkov negativistické- vzdorovité správanie, upriamením pozornosti na pravidlá ľudského a slušného správania. Taktiež záložka zajačika, to všetko podčiarkuje zmysel, že dobro víťazí nad zlom. Príbehy napomáhajú riešeniu rôznych výchovných problémov a situácií detí predšk. veku aj mladš. šk. veku, ktoré rodičia najčastejšie riešia so svojimi ratolesťami. Osobne som knižočku poradila niekoľkým rodičom, nielen na spestrenie si spoločných chvíľ trávenia času s deťmi, aj ako skvelú výchovnú pomôcku, keď už sú bezradní, v dnešnom unaháňanom životnom štýle väčšiny rodín. Bohužial… Ešte mi to nedá , aby som nepochválila veľmi príjemnú ilustráciu-kresbičky, ktoré oslovia a podporia vnímanie detí, zároveň potešia. Tiež výborná formálna stránka textu – veľkosť písmen a medzery v texte, sú nápomocné detskému čitateľovi. Proste všetko super! Pohladkanie všetkých zmyslov detí, dospelých… Knižočka je silnou motiváciou, voľbou správnej cesty pre rodičov, deti, učiteľov, že nastal čas na pozitívne zmeny… Knižočku vo svojej práci s rodičmi a deťmi aktívne používam, čo ma veľmi potešilo knižočku majú aj niektoré MŠ. Som zástancom myšlienky, že deti naozaj potrebujú veľa lásky istoty a bezpečia. Knižočku vnímam a odporúčam zároveň ako pomôcku pri podpore a rozvoji emocionálnej inteligencie detí predškolského veku. Ďakujem pekne za seba aj všetky deti.

Mgr. Jarmila Belková  psychológ

Mamky máločo vám viem tak odporučiť ako túto knihu?. Naša Peťka (3.5 roka) mala obdobie, kedy som jej nevedela vysvetliť takmer nič. Stále všetko len po svojom a inak krik a zúfalstvo na oboch stranách. Skúšala som trpezlivo vysvetľovať, zapierať môj nerv a no proste nič moc. ALE potom sme našli túto knihu. O zajačikovi Čudovačikovi, ktorý pristál po prvýkrát na tejto zemi a nechápe, prečo sa má zdraviť, v noci ísť na čas spať, odhodiť odpadky do koša, veľa sa hýbať, umývať si zúbky a ďalšie trable tohto sveta, bez ktorých sa ale nezaobídeme. Keď chce zajačik dostať úsmev svojho nového kamaráta – chlapčeka, musí sa všetko pekne postupne naučiť. Neviem ako môže mať jedna knižka až takýto vplyv na správanie dieťaťa, no ja jej vďačím za veľa. Doniesla mi do výchovy systém, Peťa si vydobíja veci oveľa menej, veľmi ju zaujíma, čo je správne a čo nie a vyhodnocuje či zajačik urobil dobre a dostane od svojho kamaráta úsmev na dobrú noc. Krásne výstižné rozprávky na zaspávanie (ktoré sa mimochodom u nás posunulo z 23.00 na 20.00, lebo Peťa sa už nevie dočkať novej rozprávky) a proste super sprievodca výchovou. A čo je najviac – za týmto super nápadom stojí slovenská autorka Lucia Benková, mamka dvoch detí, absolventka pedagogiky a psychológie. Ďakujeme Lucka za túto knihu, ani nevieš, čo sme v nej dostali.

Andrea Kováčová mamička, zakladateľka a autorka projektu Čo dokáže mama

  • Informácie o knihe

Text a ilustrácie: Lucia Benková. Rok vydania: 2017. Počet strán 96. Pevná väzba. Rozmery 195mm x 200 mm. Cena knihy: 15,90 eur    OBJEDNAŤ KNIŽKU


  • Informácie o dostupnosti

Knihu ÚSMEV NA DOBRÚ NOC je možné zakúpiť v slovenskom jazyku v tlačenej podobe kontaktovaním autorky na www.luciabenkova.com/objednat

E-knihu ÚSMEV NA DOBRÚ NOC je možné zakúpiť v slovenskom jazyku v elektronickej podobe na stránke: www.publico.sk

Knihu ÚSMEV NA DOBRÚ NOC je možné zakúpiť v anglickom jazyku v tlačenej podobe na stránke: www.amazon.com